Včera sa zaoberal zlým závodom

môj najlepší závod. Ale nebolo to ani moje najhoršie. Povedal som, že som zlý „pretekár“ alebo rasista, ako to môže byť pojem, a tak som urobil jeden z mojich cieľov v roku 2010, aby som spustil 5 pretekov (akejkoľvek vzdialenosti). Moje zranenie kapely v oblasti IT vložilo na to tlmič, ale za posledných 5 mesiacov som skončil 5 pretekov.

Bežné preteky mi zvyčajne pomohli vysporiadať sa s mojimi nervami v deň pretekov, kúpeľňovými rituálmi, zaťažením sacharidov, predbežným pohonom a ďalšími.
Moje najnovšie videá

Recenzia knihy American Dirt Book
Recenzia knihy American Dirt Book

Viac videí

0 sekúnd po 12 minútach, 7 sekúnd

Nahor
Deň maratónskeho tréningu 2
01:45

Živý
00:00
08:21
12:07

Tiež ma to naučilo, ako lepšie riešiť zlé preteky. Nie som prirodzený bežec, takže sa mi často stávajú zlé behy. Povedal som: „Všetky hviezdy sa musia zosúladiť, aby som mal dobrý beh.“ Pravda, veľmi pravda.

Nemôžu byť všetci víťazmi, alebo by som mal povedať, nemôžu byť všetci PR (pretože moje meno nie je Kara Goucher a nič nevyhrám, pokiaľ som si neobliekol kostým Betty White a pokúsil sa o olympijské hry pre seniorov) .

Víťaz a dievča Crush:

Ja:

(Zdroj)

Takže vieme, že ich nemôžeme vyhrať všetkých, ale čo robíte, keď ste na míle 2 a uvedomíte si – „Toto bude ciať.“?

Krátka odpoveď znie: „Pokračujte.“ „

Dlhá odpoveď je …

Včera som sa musel vysporiadať s „zlú rasu“ v tom, že môj žalúdok sa cítil a moje nohy sa cítili unavené. Nemal som v bruchu žiadny oheň, aby som sa ani tlačil

Všimol si niekto iný, ako viete, či to bude dobrý beh v prvých niekoľkých krokoch?

Hneď ako z dlhodobého hľadiska opustím svoj dom, cítim to. Viem, či to bude dobrý alebo zlý. Teraz musím pracovať na tom, aby som sa vrátil zo zlého, ak je to tak.

Včera som vedel, že to bol zlý závod pred značkou 1 míľ. Keď robíte 5k, nie je to také zlé. Ale keď máte viac ako o 12,1, potom … potom máte nejaké problémy.

Ako sa vysporiadať so zlým závodom:

1. Posúdiť, prečo sa cítiš zle.

Je to legitímne zranenie? Hovorí vám vaše telo, že je to zranené alebo potrebuje pozornosť?

Ak áno: Spomalte alebo zastavte a posúdte situáciu. Nestojí za to riskovať horšie alebo dlhodobé zranenie pre jednu rasu. Každý rok existujú tisíce pretekov, nájdete ďalšie, keď budete lepší. Neriskujte to, ak ste skutočne zranení.

Ak nie: Ak je to problém s žalúdkom, aký som mal, alebo niečo menej vážne: posúdiť situáciu … Máte pľuzgier? Chystáte sa na seba?

Nie? Dobre, len pokračujte, ale spomalte. Podľa potreby choďte prestávky.

Áno? Nájdite portu-bodnú macu alebo si uvedomte, že to bude rasa, ktorú navždy označuje ako: „Ten čas som sa na verejnosti zmazol.“ Tvoja voľba.

2. Ak to nie je vážny problém, zistite akčný plán na dokončenie závodu.

Možno budete musieť akceptovať, že budete musieť chodiť alebo ísť do kúpeľne alebo sa zastaviť na stanici prvej pomoci, aby ste získali pomoc s kapelou.

Veľa padám.

Ak je váš nezávažný problém odev alebo povrchové rany súvisiace (napríklad formovanie pľuzgierov), zastavte sa a pokúste sa ho opraviť namiesto toho, aby ste sa s ňou nešťastne hodili.

Uvedomil som si, že moje žalúdočné problémy sú bolestivé, ale nie vážne. Trochu som spomalil a uvedomil som si, že dnes nebudem PR. Tiež som si dal povolenie ignorovať môj garmin. Bolo lákavé vidieť pokles tempa a chcem sa zrýchliť, ale vedel som, že nemôžem udržať rýchlejšiu rýchlosť.

Tiež – rozhodol som sa, že som nebral GU na míľu 6, ako som normálne robil v polovici maratónov. Nebol som si istý, ako bude moje bruško reagovať. Zasekla som sa s Gatorade a vodou. To ublížilo mojej energii a vytrvalosti, ale mohlo mi pomôcť vyhnúť sa príbehu „tak, že nemôžem ovládať svoje pohyby čriev …“.

3. Pamätajte, že to má byť zábavná.

Preteky majú byť zábavné! Aj keď máte zlý deň, využite to maximum a užívajte si zážitok. Strávili ste veľa peňazí a času na to, aby ste sa tam dostali, takže nemáte zlú situáciu neovplyvniť vašu náladu.

Akonáhle som si uvedomil, že nebudem na PR a nedostatok GU spôsobil, že sa moje nohy cítili ako olovo (lepšie moje nohy ako môj žalúdok) som si vzal čas, aby som si užil divákov a ich príznaky.

Porozprávajte sa s kolegom bežec alebo chodcom svojím tempom. Fotografujte sa s priateľmi. Robiť spomienky.

Počas včerajšej polovice som si naozaj prial, aby som mal kamarátov, aby robili zábavné preteky. Potrebujem bežať kamarátov, ktorí sa nestretávajú iba raz ročne!

4. Zastavte sa, neklesnete.

Ak ste vážne zranení, potom je v poriadku zastaviť sa. Profesionálni bežci zvyčajne berú DNF (nedokončili), takže „nestrácajú“ nohy na závode, ktorý nemôžu vyhrať. Zdá sa, že to nie je taká veľká dohoda.

Chôdza v pretekoch je v poriadku! Prešiel som niekoľkými pomocnými stanicami, aby som včera dostal vodu. A v dňoch horúcich závodov – urobím to bodom prechádzky stanicami, keď mám pocit, že by som sa mohol dehydratovať.

Počas maratónu na Long Beach som sa na míľu 23 natiahol na míľu, aby som natiahol hamstring. Robte, čo musíš urobiť.

Nakoniec je dobrá správa – na konci závodu dostanete špeciálny super hrdinský mys, takže v prípade potreby budete môcť letieť domov

Otázka: Máte nejaké tipy na riešenie zlého behu alebo závodu?

Pošlite mi zošitZachrániť

Zdieľanie je starostlivosť!

zdieľam

Tweet

Pin

zdieľam

Pošta

zdieľam

Pokračujte s nimi:

Ako sa odraziť od zlého závodného podcastu #82

Ako sa odraziť od zlého závodného podcastu #82

Najlepšie tipy na starostlivosť o vaše nohy. Ako sa vrátiť zo zlého závodu alebo behu. Half Marathon, 10K, 5K a Marathon Traini

Výsledky a rekapitulácia surfovať z mesta Surf City

Výsledky a rekapitulácia surfovať z mesta Surf City

Surf City Marathon a Half Marathon Výsledky a rekapitulácia. Fotografie a zábava z polmaratónu behu na pláži Huntington

AFC Half Marathon Race rekapitulácia a fotografie

AFC Half Marathon Race rekapitulácia a fotografie

Najlepšie americké mesto (San Diego) Half Marathon Race Výsledky a rekapitulácia. AFC Half Marathon Fotografie. Zaberať

Najlepší spôsob, ako sa vysporiadať so zlým behom

Najlepší spôsob, ako sa vysporiadať so zlým behom

Čo robiť, keď máte zlý výcvik na polmaratón alebo plný maratón. Ako sa vysporiadať s tvrdým behom

Disney World 10K Race rekapitulácia

Disney World 10K Race rekapitulácia

Run Disney World Marathon Weekend 2022. Disney 10K Race Review and rekapitulácia. Top 10 fotografií a momentov z behu

Disney World Half Marathon Race rekapitulácia a fotografie

Disney World Half Marathon Race rekapitulácia a fotografie

Disney World Half Marathon Race rekapitulácia, recenzia a bežecké fotografie. Spustite obrázky obľúbených pretekov Disney a

⚡ Shareaholic

.

Leave a Reply

Your email address will not be published.