Vina Broadcasters za „Redskins“ Menification Today

autor: John F. Banzhaf III, B.S.E.E., J.D., Sc.D., profesor zákona o verejnej miere záujmu, právny predpis George Washington University Legislation School

Washington Football dnes odhalí svoje nové názov tímu; Modifikácia spôsobená drvivou kritikou „redskinov“ ako „hanlivej“ a „rasistickej“, avšak veľká časť viny za dobre zdokumentovanú fyzickú okrem emocionálneho poškodenia vyvolaného menom spočí Rovnako ako zbytočné využívanie slova porušené vysielacie právne predpisy, ako to zachovalo veľa právnikov.

Koniec koncov, vysielatelia by na vzduchu nepretržite nevyužívali N-slovo („n*ggers“), aj keby to bolo súčasťou názvu tímu alebo prominentnej hudobnej skupiny, akýkoľvek typ oveľa viac, ako by používali slová Rovnako ako „sp*cs,“ k*kes, “r*gheads,„ c*nts alebo podobné slová, ktoré sa všeobecne uznávajú ako mimoriadne hanlivé pre skupiny ako černosi, hispánci, Židia, Arabovia, ženy, ako aj ostatné.

Napríklad veľa vysielateľov sa nikdy neodvážilo využiť celé meno „Niggaz Wit Attitudes“, keď prechádza hudobnou skupinou alebo predstavuje svoje piesne, aj keď africkí Američania, ktorí tvorili skupinu (na rozdiel od futbalových hráčov) Pre seba, ako aj slovo „niggaz“, sa líši od podobného znejúceho slova „n*iggers“.

Pri využívaní slova objaveného mnohými americkými Indiánmi, ako aj ostatnými organizáciami, ktoré sú mimoriadne hanlivé, zakázané v mnohých špecifikáciách z využívania na dosky na osobné povolenie, ako aj takmer všeobecne uznávané a odsúdené ako „rasistické“. Často nazývané „R-slovo“, aby ľuďom pripomenuli, že jeho využitie je rovnako urážlivé a škodlivé pre Američanov ako „N-slovo“ je pre černochov-vysielatelia ignorovali dobre zdokumentované poškodenie spôsobeného slova, najmä ak sa obidve využívajú obidve. Rovnako ako zbytočne rozhlasové, ako aj televízne stanice, ktoré ovplyvňujú milióny, v porovnaní s oveľa menším počtom fanúšikov, ktorí by videli iba tak, ako aj počuť slovo niekedy na štadiónoch.

Rovnako ako vysielatelia označovali „niggaz wit postoj“ ako „N.W.A.“ Keď prejdete alebo predstavia svoju hudbu, rozhlas a televízne stanice sa môžu rovnako rýchlo označiť za túto entitu ako „futbalový tím Washingtonu“ alebo „Washington“ alebo dokonca iba „DC“ – ako v „Washington Beat Dallas“ alebo “ DC má nový quarterback. “

V skutočnosti, vysielatelia, ktorí nedávno nedávno začali, začali iba využívať frázu „futbalový tím Washingtonu“ – ako to robili niektorí vysielatelia dlho predtým, ako tím opustil meno – keď samotný tím upustil od rasistického mena; dokazujú, že by to mohli urobiť ešte skôr, bez toho, aby si pomýlili publikum.

Táto úmyselná voľba, ktorá neslúži „verejnému záujmu“ podľa potreby v oblasti vysielania, viedla k tomu, že veľa mladých indiánskych detí bolo porazených, prenasledovaných, škádlených, ako aj inak nazývaných mená, ako aj dospelí trpiaci presne rovnakými metódami ako Čierni dospelí tiež často zažívajú, že sa nazývajú „n*ggers“.

Takže zatiaľ čo tím, ako aj jeho majiteľ budú obviňovaní hlavne z dlhodobého využívania mena, a to aj potom, čo sa ukázalo, že útočné slovo nebolo nikdy prijaté na počesť nikoho, musí byť skutočná vina položená na nohy Veľa vysielacích staníc, ktoré sa úmyselne vybrali na upokojenie niektorých fanúšikov, aj keď naznačovalo zdokumentované poškodenie detí okrem dospelých amerických Indiánov, rozsiahleho odsúdenia, ako aj zjavného priestupku v oblasti vysielania.

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
E -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published.