Vzhľad zaujatosti od Edmontonskej komisie pre bojové športy?

Minulý týždeň, keď som si prehliadal TopmManews, som čítal, že Komisia pre bojové športy v Edmontone oznámila „MMA Fighter of the Year“ na rok 2013.

Všimol som si, že to bolo napísané v aprílovom vydaní Fool’s Day v mlyne povesti, takže som ho kriedoval až na roubík. Zvedavosť však zo mňa získala to najlepšie, a ja som hľadal webovú stránku ECSC, aby som zistil, či skutočne rozdávajú každoročné ocenenia a na moje prekvapenie je odpoveď áno. Zatiaľ čo ich webová stránka nehovorí, že nič neoveruje výber povesti 2013, ich sekcia „News“ zdôrazňuje aspoň jednu minulosť takejto ceny. Tlačová správa z roku 2011 pojednáva ocenenia v nasledujúcich kategóriách:

Športovec roka v boxe

Športovec roka v MMA

Športovec roka v profesionálnom zápase

V tlačovej správe sa ďalej poznamenáva, že „každý rok ECSC tiež prehodnocuje nominácie na indukciu do ECSC Honor Roll buď na životný úspech alebo za vynikajúci atletický úspech.“

Pri výkone športu nie je nič zlé. Nevádzam žiadny komentár k žiadnej z výberu ECSC. Pozoruhodné je však to, že vládny regulátor organizuje ocenenia show, ktorá uznáva tie, ktoré regulujú. Predstavte si, že ste licencovaným bojovníkom, ktorý čelí súperovi, ktorý vládny regulátor považoval za „športovec roka“. Ak sa to neznamená, že to prinajmenšom zaujme, z môjho pohľadu vytvára vzhľad zaujatosti.

Je pre mňa ťažké nájsť paralelu s touto situáciou, ale zdá sa, že sa podobá sudcovi, ktorý oznamuje ‘Advokát roka‘ ocenenia alebo vládnej rady pre kontrolu alkoholu, ktorý rozdá ‘trofejí v krčme roka. Keby som sa objavil pred sudcom, ktorý udelil „právnikovi roka“ česť môjho protichodného kolegu, mal by som malé ťažkosti s odstránením tohto sudcu z prípadu na základe primeraného obavenia zaujatosti. Neexistuje jednoducho miesto, kde by sa regulátor zapojil do tejto činnosti.

Existujú bojové športové provízie na reguláciu športu. Neexistuje priestor na rozmazanie línií dohľadu tým, že si vyberie obľúbené položky. Aj keď existuje čas a miesto na uznanie excelentnosti v bojových športoch, vládni regulátori by nemali plniť takúto úlohu, ak nie z iného dôvodu ako na vystúpenia.

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Edmonton kladie „pauzu“ na všetky bojové športové podujatia 2, 2022
Edmonton nevedomky zakázal WWE vo svojom bojovom športovom moratóriu? 12. decembra 2017
Edmonton vytiahne zástrčku na bojové športy do 9. decembra 2017 s 2 komentármi

Leave a Reply

Your email address will not be published.