Belfort hypogonadizmus pravdepodobne „sekundárny po opakujúcej sa traume hlavy“

v poslednej kapitole testosterónu ságy v bojových športoch, ESPN mimo línií svieti reflektor prevalencie TRT v MMA a pochybných dôvodov, pre ktoré sú výnimky udelené výnimiek regulačnými agentúrami.

V zmesi sa opäť chytí Belfort, ktorý odložil otázky týkajúce sa jeho potreby trt k Dr. John Pierce z kliniky Forever Forever Las Vegas. Dr. Pierce je citovaný ako hovorí, že Belfort potrebuje TRT kvôli hypogonadizmu a keď je tlačený na príčinu tohto stavu, odpovedal, že „viac ako pravdepodobné, že v priebehu rokov je sekundárne opakujúce sa traumy hlavy“.

Toto prijatie otvára novú plechovku červov pre nadchádzajúci boj Belfort, ktorý sa má konať v Nevade. Ak je hypogonadizmus Belfortu sekundárny po opakujúcej sa traume, NSAC sa bude musieť zaoberať, či je schopný mať licenciu na súťaženie.

Pravidlá Štátnej atletickej komisie v Nevade si vyžadujú zvýšenú kontrolu pri rozdávaní licencie bojovníkovi Belfortovho veku. NAC 467.017 vyžaduje, aby žiadosti bojovníkov vo veku 36 a viac rokov „preskúmala predsedom Komisie alebo predpisom predsedu, aby sa jeho skúsenosti a kondícia mohli zvážiť pred vydaním alebo obnovením licencie.“. Komisia si musí osobitne poznať predchádzajúce traumy hlavy pri rozhodovaní, či vydať licenciu s NAC467.017 (3) Čítanie „Ak žiadateľ o licenciu na zapojenie sa do neozbrojeného boja alebo neozbrojeného bojovníka utrpel vážne zranenie hlavy … Žiadateľ alebo neozbrojený bojovník musí mať pred vydaním alebo obnovením licencie žiadosť o licenciu alebo na obnovenie licencie, ktorú preskúmala provízia. “

Ak by bol Belfort z dôvodu celoživotnej v bojových športoch vystavený takým traumám, že nemôže produkovať zdravé hladiny testosterónu bez syntetického doplnku, NSAC by bol ťažko tlačený na to, aby súhlasil s tým, že zostáva lekársky vhodný na pokračovanie v športe. Ako hovorí Mike Fish spoločnosti ESPN, „lekárski odborníci spochybňujú logiku, ktorá umožňuje niekomu diagnostikovanú ako traumu utrpenia hlavy ustúpiť v MMA Octagon“. Oceňuje, že NSAC existuje „na zabezpečenie zdravia a bezpečnosti súťažiacich“. , Komisia nebude mať inú možnosť, ako sa zaoberať, či bojovník trpiaci zlými účinkami traumy hlavy zostáva vhodný na súťaženie.

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Zabudnite na Ut, môže byť Belfort licencovaný podľa pravidiel NSAC? 22. januára 2014 v „doping“
Čo Vitor Belfort potrebuje dokázať pre výnimku TRT v Nevadajanuari 8. 2014 v „Nevada bojovom športovom práve“
Prečo by Vitor Belfort a športovci TRT UFC už nemali byť vhodný na FightNovember 5, 2015 v „Doping“

Leave a Reply

Your email address will not be published.