Guvernér Abbott’s Texas Task Force o bezpečnosti koncertov vydania Final Report

Guvernér Greg Abbott oznámil, že Texas Task Force pre bezpečnosť koncertov vydala svoju záverečnú správu, ktorá obsahuje odporúčania a metódy, aby sa zabezpečilo, že bezpečnosť koncertov v koncertách v Lone Star Star Štát. Guvernér Abbott spustil pracovnú skupinu 10. novembra v akcii na katastrofe na festivale Astroworld v Houstone, ktorý zabil 10 koncertov a zranených viac ako 300. Pracovnú skupinu vedie riaditeľ Texas Music Office Brendon Anthony a pozostáva z bezpečnostných expertov, presadzovania práva, požiaru práva Bojovníci, štátne agentúry, vodcovia hudobného priemyslu a ďalší. Pracovná skupina usporiadala niekoľko stretnutí a individuálne diskusie s cieľom preskúmať bezpečnosť koncertov a rozvíjať spôsoby, ako zvýšiť bezpečnosť na živých hudobných podujatiach v Texase.

Profesor Gil Fried, ktorý je redaktorom šéfov športových zariadení a zákona, patril medzi tých, ktorí slúžia v pracovnej skupine.

Medzi odporúčaniami a zisteniami spoločnosť Texas Music Office oznámila vytvorenie online príručky pre produkciu udalostí, ktorú je možné ľahko propagovať a prístup k webovej stránke Texas Music Office. Tento centralizovaný zdroj načrtne a povzbudí odporúčania osvedčených postupov a slúži ako jednorazový obchod pre promotérov na prístup k existujúcim právnym požiadavkám.

„Ďakujem Task Force Texasu v oblasti bezpečnosti koncertov za ich záväzok v oblasti bezpečnosti a bezpečnosti pre všetkých koncertov a za spoluprácu so zúčastnenými stranami v tejto kritickej správe,“ uviedol guvernér Abbott. „Odporúčania, zistenia a možnosti v tejto správe hĺbky pomôžu stavu Texasu zastaviť ďalšiu katastrofu, ako je táto, na festivale Astroworld sa znova odohráva.“

Skupinové stretnutia a individuálne diskusie predložili odporúčania týkajúce sa nasledujúcich tém:

Unifikované velenie a riadenie na mieste (UCC): Pracovná skupina dôrazne podporuje požiadavku, aby propagátori udalostí zistili, ktoré EMS, Fire a Policajné agentúry by reagovali na výzvu na 911 na mieste svojej udalosti a aby boli tieto agentúry zamestnané ako Členovia UCC.

Povolenie: Pracovná skupina dôrazne odporúča, aby masové zhromažďovanie udalostí povolených obciami sa musia riadiť pokynmi povoľovania a osvedčených postupov pre nezapísané oblasti, ktoré sú podrobne uvedené v štátnom štatúte. Pracovná skupina tiež odporúča, aby miestne orgány zastavili show, keď sa zistilo, že udalosť bola organizovaná bez povolenia alebo porušila hranice vydaného povolenia. Pracovná skupina navyše odporúča implementáciu univerzálnej povolenej témy a že akákoľvek téma obsahuje štandardizovaný kontrolný zoznam pre sudcov kraja zodpovedných za vydávanie povolení.

Tréning: Sprievodca výrobou udalostí bude obsahovať zoznam robustných zdrojov odbornej prípravy pre promotérov, zamestnancov a prvých respondentov pre návodové cvičenia na mieste, bezpečnostné brífingy, komunikačné stromy, spúšťače a reakcie na zastavenie predstavenia a ďalšie.

Plánovanie s hodnotením rizika: Pracovná skupina odporúča koncertný kódex správania, ktorý musí byť súčasťou procesu prikladania lístkov a objasňuje, aké správanie spôsobí vyhadzovanie. Pracovná skupina tiež odporúča, aby miesta komunikovali s ostatnými predstaviteľmi miesta, ktorí predtým hostili umelca. Promotéri podujatí musia spolupracovať s umelcami, aby povzbudili bezpečnosť, pričom sa domnievajú, že zasielanie správ od umelca môžu byť pre fanúšikov jedinečné. Sprievodca výrobou udalostí bude okrem toho obsahovať osvedčené postupy pre dizajn udalostí a kontrolu davu.

Centralizované zdroje: Sprievodca výrobou udalostí bude hostiť veľkú zbierku zdrojov, ktoré informácie o mnohých odporúčaniach pracovnej skupiny informujú.

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
E -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published.