Zaujíma vás Pilates? Začnite s týmito začiatočnými pohybmi

Pilates v posledných rokoch získava popularitu, stojí to však za všetok humbuk? Krátka odpoveď je áno! Pilates je cvičenie s nízkou intenzitou, ktoré sa zameriava na budovanie výdrže a stabilitu. Existuje niekoľko dávok spojených s rutinne, vrátane zlepšenej koordinácie, rovnováhy, prevencie zranení, oveľa lepšieho tela, ako aj riadenia napätia.

Kto by mal vyskúšať Pilates? Všetci rovnako ako ktokoľvek! Je to jednoduché na vašich kĺboch, ako aj bez rizika pre všetky vekové kategórie, ako aj pre typy tela.

Možno sa zaujímate o to, ako sa tento typ cvičenia líši od jogy, jedno typickejšie cvičenie s nízkou intenzitou. Ukazuje sa, že Pilates, ako aj jóga zdieľajú početné výhody, ako aj duševné aj fyzické. Zatiaľ čo korene jogy sa dajú vysledovať až do starej Indie, Pilates je celkom nový typ cvičenia. V 20. rokoch 20. storočia sa vyrábala, aby pomohla vojakom rehabilitovať po svetovej vojne 1. Pilates sa odlišuje so svojím zameraním na posilnenie jadra a jeho zapojenie, aj keď posilňuje ďalšie časti tela.

Ako môžete začať s Pilates? Skúste pridať niekoľko začiatočníkov Pilates, ktoré sa presúvajú do vašej existujúcej cvičebnej rutiny! Všetko, čo požadujete, je rohož jogy, ako aj určená oblasť, v ktorej môžete voľne premiestniť svoje telo.

100. „The 100“ je vynikajúce zahrievanie, aby sa vaše jadro zapojilo. Zatiaľ čo ležte na chrbte, vtiahnite nohy do stolovej polohy a vaše holene rovnobežne s podlahou. Držte sa za stehnami a stočte svoje telo hore. Vznášajte si ruky a začnite pulzovať ruky hore, ako aj dole v malých pohyboch, vdýchnutí 5 počtov a výdych na 5 počtov. Urobte to celkovo desaťkrát (alebo pre 100 celkových počtov). Ak v ktoromkoľvek type bodu máte pocit, že premiestnenie je rovnako ťažké, pozastavte sa a reštartujte, keď je pripravená.

Kruhy nôh. Toto je ešte jedno cvičenie, ktoré zapája tieto základné svaly. Položte si na svoju podložku a predĺžte jednu nohu smerom k oblohe s druhou nohou na podlahe. Premiestnite svoju zvýšenú nohu vo veľkých, ovládaných kruhoch v smere hodinových ručičiek, akoby ste kreslili kruhy do vzduchu nohou. Urobte to päťkrát a potom obráťte kruhy, ako aj prepínajte nohy.

Glutes Bridges. Začnite ležaním na chrbte, ohnite si kolená, ako aj umiestnite nohy okolo vzdialenosti bedra od seba. Počas vdýchnutia zatlačte päty do podložky, zachyťte svoje glute a zdvihnite boky z podlahy a vyvíjajte priamo líniu od kolená na plecia. Vydýchnite a tiež znížte boky na podložku. Opakujte 20 -krát.

Stretch s jednou nohou. Keď ležte na chrbte, prineste obe kolená na hruď. Zapojte svoje jadro, zdvihnite hlavu, ako aj vyberte z podložky, a tiež si ovintel ruky okolo stehien. Vydýchnite a tiež prineste ľavú ľavú nohu pred seba v uhle 45 stupňov a držte chrbát na podložke. Vdýchnite, potom vydychujte a prepínajte nohy. Urobte 8 až 10 opakovaní.

Plavci. Toto cvičenie pomáha tónovať vaše chrbtové svaly. Začnite ležaním tvárou nadol na podložke s rukami natiahnutými nad hlavou. Nakreslite tlačidlo brucha a zdvíhajte svoju najlepšiu ruku a ľavú nohu z podlahy. Dbajte na to, aby ste sa pozreli dolu, aby ste si neklenuli chrbát. Prepnite strany a pokračujte v „plávaní“ hnutí pre 20 opakovaní.

Po poskytnutí niekoľkých z týchto cvičení vyskúšajte tréningy na Fitbit Premium! Existuje mnoho základných cvičení, ako aj ďalšie videá zamerané na Pilates, aby sa vaša metóda Pilates posunula na ďalšiu úroveň.

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie by ste nemali využívať na diagnostiku alebo liečenie problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej rutiny fyzickej kondície vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Toby Peele

Toby Eyre je trénerom Fitbit Health and Wellness. Má nadšenie pre vzdelávanie ľudí okolo nej o početných výhodách spojených s holistickou metódou k zdraviu. Býva v San Franciscu a teší sa, že sa pozrie na početné turistické stopy v oblasti Bay. Keď nie je koučovanie tak dobre, ako aj turistika, Toby sa dá objaviť v jej kuchynskej oblasti, ktorá varí zdravšie verzie receptov, ktoré miluje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.