3 recepty na fóliové pakety, vďaka ktorým je zdravé grilovanie (a čistenie!) Cinch

grilovanie môže byť jedným z zdravších spôsobov varenia večere, ale nie je to jediný spôsob, ako pripraviť jedlo na otvorenom plameni. Večere paketov fólie sú rovnako zdravé – a neuveriteľne ľahko vyrobiteľné, či už pracujete s ohňom v lese alebo na záhrade.

„Keď varíte jedlo vo fóliovom balíku, nemusíte pridávať veľa tuku,“ hovorí Whitney Linsenmeyer, PhD, RD, hovorca Academy of Nutrition and Dutetics a inštruktor v výžive a dietetike Katedra Univerzity Saint Louis. “A je to spôsob, ako grilovať neuveriteľne čerstvé ingrediencie namiesto hádzania spracovaných potravín, ako sú párky v rožku.”

Tento koncept nemohol byť jednoduchší: hodiť kombináciu mäsa, zeleniny a korenia na kúsok plechovej fólie, vrchol s ďalším kusom fólie a pritlačte okraje, aby ste vytvorili tesnenie. Potom uvarte paket nad ohňom, až kým sa neskončí. Voda zo zeleniny sa otočí na paru, udržiava jedlo vo vnútri skvelého a vlhkého a nie je znepokojujúce, že sa jedlo príliš spája alebo padajú cez mriežky.

Okrem toho existuje len niekoľko politík, ktoré treba sledovať: nakrájajte svoje mäso na dostatočne malé kúsky, aby sa varili pomerne rýchlo (nechcete, aby sa vaša zelenina obrátila na kašu, pretože ste čakali na veľký kúsok kurčaťa hotový). Budete tiež chcieť premýšľať o tom, kam dať paket: ak je to len zelenina a chcete ho uvariť dosť rýchlo, dajte paket ideálny na plameň. Ak paket pozostáva z mäsa, ktoré by mohlo variť trochu dlhšie, vytiahnite ho na stranu.

Teraz na varenie! Aj keď sú kombinácie dosť neobmedzené, tieto tri nápady od Linsenmeyer vám začnú:

Herbové kurča s zemiakmi a hubami

Prísady

4 vykostené kuracie stehná
1 libra Nové zemiaky
1 šálka plátkov húb
4 polievkové lyžice olivového oleja
Soľ
Korenie
1 polievková lyžica bylín de Provence alebo talianske korenie

INŠTRUKCIE

Rozdeľte kurča, zemiaky a huby medzi štyri fóliové balíčky. Pokvapkajte olivovým olejom a dochutíme soľou, korením a bylinkami de Provence alebo talianskym korením. Packety tesnení a varte na grile alebo táboráku 5 až 7 minút na stranu, alebo kým sa kuracie mäso neuvarí na 165 stupňov a šťavy bežia čisté.

Robí 4 porcie
Fakty o výžive (na porciu)

Kalórie 376
Proteín 31 g
Celkový tuk 19 g
Nasýtený tuk 3,3 g
Sacharidy 21 g
Vlákno 2,9 g
Celkové cukry 1,3 g
Pridané cukry 0 g
Sodík 272 mg

Losos s bytovým zloženým maslom

Prísady

1 Prilepte nesolené maslo, zmäknuté
1 polievková lyžica nasekaná petržlena
2 čajové lyžičky nasekané tymián
1 čajová lyžička nasekaná rozmarín
1 čajová lyžička soli
½ čajovej lyžičky čierneho korenia
4 4-uncové lososové filé

INŠTRUKCIE

Urobte zložené maslo vopred časom zmiešaním masla s bylinkami a korením a potom uložte do chladničky. Keď je čas variť, rozdeľte lososa medzi štyrmi fóliovými balíčkami. Naopnite každú z ½ polievkovej lyžice bylinkového masla (bude vám zostať maslo; skladujte v chladničke na budúce použitie), pevne utesnite balíčky a varte pri požiari 3 až 4 minúty na stranu alebo kým losos vydlička. Podávajte s táborákom Ratatouille (nižšie), ak chcete.

Robí 4 porcie
Fakty o výžive (na porciu)

Kalórie 287
Proteín 23 g
Celkový tuk 21 g
Nasýtený tuk 7,1 g
Sacharidy 0 g
Vlákno 0 g
Celkový cukry 0 g
Pridané cukry 0 g
Sodík 112 mg

Ratatouille

Prísady

1 cuketa, tenké plátky
1 baklažán, tenké plátky
1 šalota, tenké plátky
1 Rómov paradajky, tenké plátky
3 polievkové lyžice olivového oleja
Soľ
Korenie
1 polievková lyžica bylín de Provence alebo talianske korenie
½ šálky čerstvo rozdelených bazalkových listov

INŠTRUKCIE

Rozdeľte cuketu, baklažán, šalotku a paradajky medzi štyrmi fóliovými balíčkami. Pokvapkajte olivovým olejom a dochutíme soľou, korením a bylinkami de Provence alebo talianskym korením. Pevne utesnite balíčky a varte na grile alebo táboráku 5 až 7 minút na stranu. Keď je hotový, vrchol s bazalkou. Podávajte s lososom s bytovým zloženým maslom, ak chcete.

Robí 4 porcie
Fakty o výžive (na porciu)

Kalórie 113
Proteín 1,1 g
Celkový tuk 10 g
Nasýtený tuk 1,5 g
Sacharidy 5,2 g
Vlákno 1,9 g
Celkový cukry 0 g
Pridané cukry 0 g
Sodík 38 mg

Tieto informácie sú určené iba na vzdelávacie účely a nie sú určené ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie nesmiete používať na diagnostiku alebo liečbu zdravotného problému alebo stavu. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo spustení novej fitness rutiny sa vždy poraďte so svojím lekárom.

Alice Oglethorpe

Alice Oglethorpe je spisovateľka a redaktorka na voľnej nohe so sídlom v Chicagu v štáte IL. Zahŕňa zdravie, šťastie, kondíciu a čokoľvek iné, čo vzbudzuje jej záujem. Jej práca sa objavila v časopise O, časopise Oprah, Self, Shape, Fitness, RedBook, Health, Better Homes & Gardens, Psychology Today, Good Housekeeping a ďalších.

Leave a Reply

Your email address will not be published.