Hodnotenia lekárov, ako aj analýzy, všetky podania v histórii UFC

Dr. Samuel Stellpflug, doktor a BJJ Blackbelt, ktorý napísal mnohých kolegov skúmaných článkov, ktoré sa zaoberajú škriatkami v bojovom športe. Hodnotenia všetky podriadenia sa dokončia pomocou uškrtenia v histórii UFC.

V článku, s názvom Analýza bojových tlmičov v histórii propagácie zmiešaných bojových umení UFC, Dr. Stellpflug analyzuje každý škrtiaci záchvat koncového sekvencie vzhľadom na to, že propagácia zavedená v roku 1993.

Odhalené údaje tam bolo 903 záchvatov, ktoré sa skončili pomocou uškrtenia. Z toho obrovská väčšina skončila, pretože sa vyradilo, hoci 11% z nich skončilo bezvedomím. (Predchádzajúci príspevok Dr. Stellpflug môžete objaviť tu, čo analyzuje dĺžku času, ktoré sú typické pre stratu vedomia)

Zadná nahá sýtička, ktorá obsahuje 49,12% všetkých škrtiacich povrchov, je ďaleko, ako aj preč, ako sa predkladá vedúca škrtiaci odovzdanie, ktoré sa zodpovedajú takmer rovnako veľa dokončení, ako sa kombinujú všetky ostatné zadržiavanie sýtiteľov. Ďalším blížiacim sa gilotínom zodpovedným za 13,72% všetkých dokončení škrtiaceho prvku, s ktorým splnil gilotína, ktorá zodpovedá ramenom v 9,73%. Zaokrúhlil sa na vrchol sýtič podľa porcie bol trojuholník, ktorý vedie k 8,83% všetkých škrtiacich dokončení, ako aj trojuholník ARM s časťou 8,19%. Týchto 5 šialení je zodpovedných za takmer 90% všetkých dokončení sýtiča v histórii propagácie. Zostávajúcich 10% bojových koncových tlmičov sa skladá zo 14 rôznych metód nezodpovedných za dokonca 3% všetkých povrchových úprav.

Ak nič iné, tieto údaje nevystavia, že RNC je zďaleka najvýznamnejšou metódou uškrtenia v zmiešaných bojových umeniach, ako aj jednoduchých 5 metód zahŕňa leví podiel úspešných povrchových úprav škrtenia.

Nižšie je uvedený graf údajov zhromaždených Dr. Stellplfug:

Úplný abstrakt znie nasledovne:

Cieľ: Pochopenie športových tlmičov je rozhodujúce pre metódu športovej medicíny pri poskytovaní starostlivosti o zmiešaných bojových umení, ako aj na podujatia o drapákoch. Toto je opisná analýza tlmičov konca boja, ktorá pomáha poskytovať údaje o téme, ktorá sa predtým nepredstavovala.

Metódy: Analýza sa vykonala na každej bojovej škrtiacej sýtici v histórii propagácie zmiešaných bojových umení UFC ™. Vyšetrovatelia sa zameriavali na frekvenciu tlmičov, druhy tlmičov, podanie tlmivostí, ako aj na to, či tlmivky viedli k strate vedomia. Táto analýza sa uskutočnila s použitím existujúcich správ o výsledkoch boja, ako aj videozáznamu každej tlmivky, ktorá ukončila boj v histórii UFC ™.

Výsledky: Počas obdobia výskumnej štúdie bolo 904 takýchto tlmičov, ktoré zahŕňali 15,5% bojových výsledkov, ako aj 76,2% podania zachytávania. Makeup ideálov (50,1%), ako aj ľavej (49,9%) handedness tlienkovi bol v podstate podobný (χ2 [1] = 0,0011, p = 0,947, phi = 0,00). Mnoho z bitkových tlmičov vyvrcholilo dobrovoľným podriadením, napriek tomu 11% viedlo k strate vedomia. Zadná nahá sýtička (RNC) bola v podstate oveľa pravidelnejšia ako iné tlmivky, ktoré zahŕňalo 49,1% celkových povrchových úprav sýtiča; 19 Ďalšie typy sýtiča tvorili pobyt 50,9%.

Záver: V MMA boli typické tlmivky končiace bojom. Veľa druhov tlmičov účinne ukončilo boje UFC ™, pričom RNC predstavuje takmer polovicu bitkových tlmičov. Strata vedomia sa vyskytla u 11% bitkových tlmičov. Ideálne aj ľavové tlmivky sa používali rovnako.

Reklama

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Výskumná štúdia situácie v oblasti uškrtenia zdôrazňuje overené zranenia zo športových „tlvaných“ 4. augusta 2022 v „Štúdia o bezpečnosti“
Štúdia publikuje hĺbkovú diskusiu o škrtení bojových športov Safetymay 9, 2022 v „bezpečnostných štúdiách“
Quebec podnecuje úradníkov, aby zanedbávali svoje právne predpisy, keď sa UFC týka TownApril 11, 2014 v „Quebec MMA Law“

Leave a Reply

Your email address will not be published.